Atbalsts NVO 2021.gadā
Šajā laika posmā piedāvājam konsultācijas par NVO dibināšanu, finansējuma piesaistes veidiem, projektu pieteikumu sagatavošanu, lietvedības, grāmatvedības un juridiskajiem jautājumiem, brīvprātīgo darbu, NVO, privātā sektora un pašvaldības sadarbības modeļiem u.c. interesējošām tēmām ikvienam interesentam.
Tāpat 2021.gadā aicināsim uz semināriem, konferenci par kopienu attīstību, mācību vizītēm un NVO darba ēnošanas pasākumiem. Gaidāms tiešsaistes mācību cikls kopienu līderiem, kā arī mācību dalībnieki tiks aicināti veidot savu kopienu sadarbības iniciatīvas. Piedāvāsim arī nodarbības par pilsonisko līdzdalību un brīvprātīgo darbu skolēniem. Tiks organizēts pasākums "Brīvbode" Alūksnē un citviet reģionā.
KONFERENCE "Mēs rosīgās kopienās"
Aicinām pieteikt savu dalību, aizpildot anketu.
Konference notiek projekta "Alūksnes NVO atbalsta centrs - rosīgām kopienām" laikā, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Edvarda brīvprātīgā darba pieredze

Dažreiz mums katram ir bail - brīvprātīgais Nelsons
No 2019.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 17.septembrim Alūksni
par savām mājām sauca Nelsons Sančess. 22 gadus vecais jaunietis piedalījās
Eiropas Solidaritātes korpusa finansētā projektā “Eiropas misija – Alūksne 2”,
vienu gadu strādājot pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”.
Brīvprātīgā darba laikā Nelsons bērnudārzā pavadīja laiku un rotaļājās ar bērniem, iesaistījās iestādes pasākumos (piemēram, Ziemassvētku lugā tēloja Piparkūku vīriņu), īstenoja Ziemassvētku labdarības akciju, vadīja spāņu valodas nodarbības dažāda vecuma alūksniešiem, iesaistījās angļu valodas pasākumā “English meet-up” Alūksnē, dalījās savā brīvprātīgā darba pieredzē ar vietējiem jauniešiem, kā arī aktīvi ciemojās pie citiem brīvprātīgajiem Latvijā.
Nelsona ģimene ir no Ekvadoras. Un arī sevi viņš vispirms sauc par ekvadorieti, lai gan kopš 5 gadu vecuma kopā ar ģimeni dzīvojis Spānijā. Došanās uz Latviju Nelsonam nozīmēja pirmo ilgstošo prombūtni no savas ģimenes un ierastās vides.
Nelsons stāsta, ka Latvijā viņš ir pieredzējis un pats veidojis citādu dzīvesstilu. Pirmkārt, viņš pirmo reizi izjuta, kā ir dzīvot vienam, kā ir pilnībā atbildēt pašam par sevi, par mājas darbiem, ēdienu un finansēm. Savā ciematā Spānijā viņš nav īpaši socializējies ar citiem cilvēkiem, bet, dzīvojot Latvijā, viņš ir mācījies komunicēt ar jauniem un nepazīstamiem cilvēkiem, turklāt ne dzimtajā spāņu valodā. Saziņā Nelsons izmantoja gan angļu valodu, gan pēdējos mēnešos arī apgūtās latviešu valodas prasmes.
Pirms iesaistīšanās Eiropas Solidaritātes korpusa projektā Nelsonam nebija praktiski nekādas ceļošanas pieredzes. Latvijā pavadītā viena gada laikā, Nelsons ir pārvarējis bailes un nedrošību, ceļojot pa Latviju, Lietuvu, Igauniju un Somiju, ar autobusiem, auto stopiem, bez organizētām naktsmītnēm, apmeklējot nemierīgo Izraēlu, iesaistoties sarunās ar nepazīstamiem cilvēkiem un mācoties būt atvērtam jaunām iespējām. Rezumējot ceļošanas pieredzi, Nelsons saka, ka “dažreiz mums katram ir bail”, un tomēr tas viņam nav bijis šķērslis, lai nemēģinātu to, ko patiesi gribas darīt.
Kādi ir Nelsona lielākie ieguvumi, iesaistoties brīvprātīgā darba projektā?
- Prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus.
- Novērtēta un attīstīta klausīšanās prasme, kas ļoti nepieciešama, lai iepazītu un labāk saprastu citus cilvēkus.
- Nelsons jūt, ka ir kļuvis atvērtāks attiecībās ar savu ģimeni.
- Daudz vairāk fotogrāfiju ar Nelsonu tajās. Nelsons ir sapratis, ka fotogrāfijas viņam palīdz labāk atcerēties svarīgus dzīves brīžus. No bērnības Nelsonam nav daudz foto, par ko viņam nedaudz žēl. Toties no Latvijas tagad vesela kolekcija.
Alūksnē Nelsons jutās gaidīts un priecīgs, ka bijusi iespēja strādāt PII “Sprīdītis”. Gan kolēģi, gan bērni ir burvīgi. Un jauki, ka bērni vienmēr uz ielas sveicinājuši.
Nelsons Alūksnē dzīvoja un strādāja, pateicoties biedrības “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” īstenotajam projektam “Eiropas misija – Alūksne 2”. Paredzams, ka tuvākajos mēnešos “Sprīdītī” darbu sāks jauns ārzemju brīvprātīgais.
18 – 30 gadus veciem jauniešiem no Latvijas ir iespēja līdz
12 mēnešiem gūt brīvprātīgā darba pieredzi ārzemēs. Vairāk par iespēju Alūksnes
pusē var uzzināt biedrībā “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs”
un Alūksnes un Bērnu un jauniešu centrā.
Projektu finansiāli atbalsta ES programma “Eiropas Solidaritātes korpuss”. Programmu Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.
Par mācību ciklu "Līderība rosīgām kopienām"
Mācībās piedalījās apmēram 20 biedrību un nodibinājumu līderi, pagasta pārvalžu vadītāji, bibliotekāri, tautas namu vadītāji un jaunatnes darbinieki no Alūksnes, Apes, Smiltenes, Gulbenes, Balvu un Viļakas novadiem. Procesa laikā dažbrīd nācās piekāpties dabas stihiju, tehnoloģiju, dzīves negaidītu pavērsienu priekšā. Un arī tā kļuva par daļu no mācīšanās procesa.



Mācību cikls notika projekta "Alūksnes NVO atbalsta centrs - rosīgām
kopienām" laikā, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds
no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta
līdzekļiem.
Pagarinām pieteikšanos uz NVO darba ēnošanu
2020.gada jūnija līdz oktobrim piedāvājam iespēju 8 Alūksnes, Apes,
Balvu, Smiltenes, Gulbenes, Rugāju, Viļakas un Baltinavas NVO
aktīvistiem iesaistīties "NVO darba ēnošanā".
Tas nozīmē, ka Jūs kopā
ar vēl vienu NVO pārstāvi nonāksiet kādā no Jums interesējošām NVO
Latvijā, kur 2 dienas pavadīsiet kopā ar organizācijas biedriem /
darbiniekiem / brīvprātīgajiem, lai skatītos, mācītos, iztaujātu,
iesaistītos šīs organizācijas darbībā. Savukārt pēc tam jauno pieredzi
vedīsiet atpakaļ mājās un izmantosiet savas organizācijas darbības
uzlabošanai vai kopienas aktivizēšanai.
Jums tiks segti transporta izdevumi, naktsmītnes un ēdināšanas izdevumi.
Aicinām pieteikties, aizpildot tiešsaistes anketu šeit!
Aktivitāte tiek organizēta projekta “Alūksnes NVO atbalsta centrs – rosīgām kopienām”, ko atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
NVO darba ēnošana 2020
Tas nozīmē, ka Jūs kopā ar vēl vienu NVO pārstāvi nonāksiet kādā no Jums interesējošām NVO Latvijā, kur 2 dienas pavadīsiet kopā ar organizācijas biedriem / darbiniekiem / brīvprātīgajiem, lai skatītos, mācītos, iztaujātu, iesaistītos šīs organizācijas darbībā. Savukārt pēc tam jauno pieredzi vedīsiet atpakaļ mājās un izmantosiet savas organizācijas darbības uzlabošanai vai kopienas aktivizēšanai.
Jums tiks segti transporta izdevumi, naktsmītnes un ēdināšanas izdevumi.
Aktivitāte tiek organizēta projekta “Alūksnes NVO atbalsta centrs – rosīgām kopienām”, ko atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Brīvbode 13.jūnijā
Laipni lūgti uz "Brīvbodi" 13.jūnijā no pulksten 10.00 līdz 12.00!
*Tiks ievēroti drošības pasākumi.
Tiešsaistes mācību cikls "Līderība rosīgām kopienām"
COVID-19 radītā krīze mums parāda, cik liela nozīme ir stiprām un saliedētām kopienām, cik nozīmīga ir kvalitatīva, jēgpilna un patiesa savstarpējā saikne, un cik cieši patiesībā mēs pasaulē esam saistīti viens ar otru.
Aicinām Alūksnes, Apes, Balvu, Baltinavas, Gulbenes, Smiltenes, Rugāju un Viļakas novadu aktīvos iedzīvotājus, kopienu esošus un topošus līderus - biedrību un nodibinājumu vadītājus, biedrus, brīvprātīgos, pašvaldību pārstāvjus kā pārvalžu vadītājus, tautas namu un bibliotēku vadītājus, sporta darba organizatorus, skolotājus, sociālos darbinekus, jaunatnes darbiniekus, uzņēmējus u.c. - piedalīties tiešsaistes mācību ciklā “Līderība rosīgām kopienām”.
Mācību cikla programma veidota, iedvesmojoties no Britu padomes (British Council) radītās un jau 77 pasaules valstīs veiksmīgi īstenotās programmas “Darbīgās kopienas” (Active Citizens). Nodarbībās tiks šķetināti jautājumi par cilvēku vajadzībām, vērtībām un motivācijām, kā līderim kopienu līderībā nepazaudēt sevi, savstarpējā dialoga, klausīšanās prasmēm un to nozīmi, par vietēju un globālu kopienu savstarpējo saikni, par veiksmīgiem un ilgtspējīgiem kopienu darbības piemēriem Latvijā un pasaulē, un kā praktiski savā kopienā iedzīvināt jaunas idejas.
Nodarbību cikls sastāv no četrām 3 stundas garām interaktīvām nodarbībām tiešsaistē, izmantojot Zoom platformu. Pēc katras nodarbības dalībniekiem tiks piedāvāti papildu informācijas resursi kā video materiāli, raksti, raidījumi, un viens izaicinājums, ko dalībnieki pēc savas izvēles varēs izzināt un izmēģināt līdz nākamajai nodarbībai.
NODARBĪBU PLĀNS
9.jūnijs, pulksten 10.00 – 13.00. ES kopienā – individuālā līmeņa apzināšanās
16.jūnijs, pulksten 10.00 – 13.00 ES-TU. Dažādība un dialogs.
19.jūnijs, pulksten 10.00 – 13.00 MĒS. Kopienas un to ietekme.
30.jūnijs, pulksten 10.00 – 13.00 KO TĀLĀK? Turpinājuma aktivitāšu veidošana.
Mācību cikla programmu veido un nodarbības vadīs neformālās mācīšanās fasilitatore, koučs, pilsoniskās sabiedrības attīstības un neformālās mācīšanās projektu vadītāja un programmas “Darbīgās kopienas” dalībniece Ilze Zvejniece.
Pieteikties iespējams līdz 4.jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu https://ej.uz/Lideribakopiena.
“Līderība rosīgām kopienām” dalībnieki nodarbību cikla laikā aicināti attīstīt idejas konkrētām kopienas veidošanas aktivitātēm, kuru īstenošanai piedāvāsim nelielu finansiālu atbalstu.
Nodarbību cikla “Līderība rosīgām kopienām” mērķis ir veicinātu kopienu aktīvistu izpratni par kopienās notiekošajiem procesiem, un kā mērķtiecīgi strādāt pie kopienas veidošanas, prasmīgi liekot lietā pieejamos resursus.
Mācību cikls tiek organizēts projekta “Alūksnes NVO atbalsta centrs – rosīgām kopienām”, ko atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Sabiedrības centrs pieejams nelieliem pasākumiem
- vienlaicīgi 2.stāva koplietošanas telpās drīkst uzturēties maksimāli 6 cilvēki
- apmeklētājiem jāievēro 2 m distance un jārūpējas par roku mazgāšanu un dezinfekciju
- tikšanās var notikt ne ilgāk kā 3 stundas
- pirms plānojat tikšanos vai sapulci, organizatorus aicinām izvērtēt pasākuma nepieciešamību.
Telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, antibakteriālas ziepes, telpas ir labi vēdināmas. Pasākuma rīkotājs ir atbildīgs par drošības pasākumu ievērošanu.
Līdz 31.oktobrim mūsu darbību atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas Republikas Kultūras ministrija piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Ārkārtas situācijas ierobežojumi līdz 12.maijam
Sazināties ar biedrību "Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs" aicinām pa tālruni 28642250 (Dzintra Zvejniece). Labprāt sniegsim konsultācijas elektroniski un pa tālruni.
Ļoti aicinām ievērot piesardzību, bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas, un šajā izolēšanās laikā izpētīt bezgalīgās interneta dzīles, lai rastu jaunus un interesantus darbošanās un kvienotības rīkus!
Tiekamies, cik drīz vien iespējams :)Jaunākie ieraksti
-
Atbalsts NVO 2021.gadā
18. jan. 2021 -
Alūksnes NVO atbalsta centrs – efektīvai kopienu darbībai un sadarbības izaicinājumiem
18. jan. 2021 -
Alūksnes NVO atbalsta centrs - rosīgām kopienām
18. jan. 2021 -
Brīvbode Lazdukalnā
21. okt. 2020 -
Seminārs Smiltenē
19. okt. 2020 -
Seminārs Lazdukalnā
1. okt. 2020 -
KONFERENCE "Mēs rosīgās kopienās"
29. sep. 2020