Pāriet uz galveno saturu
  • PAR MUMS
    • CILVĒKI
    • BIEDRI
    • SADARBĪBA
    • VĒSTURE
    • LOGO
    • REKVIZĪTI
    • PROJEKTI
      • AKTUĀLIE PROJEKTI
      • ĪSTENOTIE PROJEKTI
    • DARBĪBA
      • STATŪTI
      • GADA PĀRSKATI
      • NVO stratēģija 2024.-2027. gadam
  • JAUNUMI
  • PIEDĀVĀJUMS
    • KONSULTĀCIJAS
    • NODARBĪBAS / SEMINĀRI
    • MENTORINGS
    • BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS / PRAKSE
    • PRINTĒŠANA / KOPĒŠANA
  • ANSC
    • PAR ANSC
    • DARBA TELPAS
    • APRĪKOJUMS
    • AKTIVITĀTES
  • NVO
    • KULTŪRA / AMATNIECĪBA
    • SPORTS
    • IZGLĪTĪBA
    • LABDARĪBA
    • TERITORIJAS ATTĪSTĪBA
    • DZĪVNEKU AIZSARDZĪBA
    • MEDNIEKI / MAKŠĶERNIEKI
    • SOCIĀLĀ JOMA
    • ĪPAŠUMU APSAIMNIEKOŠANA
    • JAUNIEŠI
    • VIDE
    • CITS
  • KONTAKTI
  • Foto
  • Saliedētas un atbalstošas kopienas veicināšana
    • ANSC pusdienas
    • BrīvBode Alūksne
    • Pievienojies aktivitātēm!
  • "Alūksnes NVO atbalsta centrs-kopienu līderis"
    • ANSC PUSDIENAS
    • BRĪVBODE
      • 18.02.2023. Alūksnes novada Sabiedrības centrā
      • 02.04.2023. Lazdukalna Saieta namā
      • 09.04.2023. Apes tautas namā
      • 09.06.2023. Sarunu festivālā Lampa Cēsīs
      • 13.07.2023. Alūksnes novada Sabiedrības centrā
      • 19.08.2023. Alūksnē, Alūksnes bānīša stacija
      • 22.09.2023. "Briežuciemā", Tautas nams
      • 21.10.2023. Alūksnē, veikals "Līga"
      • 09.03.2024. Alūksnes novada Sabiedrības centrā
      • 15.04.2024. Jaunlaicenes kultūrtelpā "Lazdiņas"
      • 11.05.2024. Alūksnes novada Sabiedrības centrā
      • 05.07.2024. Sarunu festivāls "LAMPA", Cēsīs
      • 13.07.2024. Alūksnes novada Sabiedrības centrā
      • 17.08.2024. Kubulos, Balvu novadā
      • 14.09.2024. Viktora Ķirpa Ates muzejā, Atē
      • 30.10.2024.Alūksnes novada Sabiedrības centrā
    • IEDZĪVOTĀJU FORUMI
      • 02.03.2023. Mēros
      • 15.04.2023. Trapenē
      • 06.04.2024.Vidagā
      • 13.04.2024. Liepnā
    • KONFERENCE
      • 26.10.2023. Alūksnē
    • KOPIENU FESTIVĀLS
      • 29.09.2023. Ape
      • 30.09.2023. "Jauncikužos" Apes pagastā
      • 16.09.2023. Apē, Dzirnavu iela
    • PIEREDZES IZZIŅAS BRAUCIENI
      • 09.08.2023 Gulbenes novads
      • 21.09.2023. Vijciema pagasts
      • 14.08.2024. Alūksnes novadā
      • 14.10.2024. Alūksnē, Apē
    • KOPIENU RADOŠĀS INICIATĪVAS
      • 18.09.2023. Mālupē
      • 22.09.2023. Briežuciema Tautas namā
      • 31.03.2024. Apē
      • 13.06.2024. Gaujienā
      • 06.07.2024. Malienā
      • 09.08.2024. Kārķu pagastā
      • 29.08.2024. Malienā
    • ZAĻĀS TALKAS
      • 20.04.2023. Apē
      • 09.10.2024. Liepnā
    • KOPIENU PĀRGĀJIENI
      • 17.09.2023. Jaunannas pagastā
      • 26.10.2024. Vidagā
    • LĪDERU VASARAS AKADĒMIJA
      • 07.-08.08.2024. Apē
    • MĀCĪBU CIKLS
      • 14.10.2024. Apē
      • 27.10.2024. Apē
      • 16.04.2024. Alūksnē
      • 20.03.2024. Apē
    • SKOLA KĀ KOPIENA
  • NVO centra vadība un attīstība
    • 2024. gads

Jaunumi un iespējas no Latvijas Lauku foruma | 06.11.2023.

6. novembris, 2023 pl. 13:48, Nav komentāru
06.11.2023. jaunumi no Latvijas Lauku foruma par pilsoniskās sabiedrības un lauku attīstības aktualitātēm, NVO noderīgām iespējām un notikumiem Latvijas un Eiropas sadarbības platformās.
Uzziņai
  • 31. oktobrī plkst.10.00 notika kārtējā Pārtikas darba grupas tikšanās Zoom platformā, īpaši uzsverot Zviedrijas pieredzi pārtikas klāsteru veidošanā un norādot uz sadarbības stiprināšanu un holistiska skatījuma izmantošanu ekonomisko ieguvumu aprēķinos, kuros galvenā vērtība ir veselība, pārtikas un tā iepakojuma aprite un produkta dzīves cikls.
  • 1. novembrī Latvijas Lauku foruma pārstāve piedalījās Latgales plānošanas reģiona sadarbībā ar Karlštates reģiona Zviedrijā pašvaldību, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un SIA “Latvijas lauksaimniecības un izglītības centrs” Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2021.–2027.gadam projektā “Bioloģiskā pārtika skolu maltītēs” rīkotajā konferencē ““Farm to School Program” (programma “No saimniecības līdz skolai”) – ritenis nav jāizgudro divreiz”, lai veicinātu sadarbību starp dažādiem pārtikas sistēmas uzlabošanā iesaistītajiem projektu ieviesējiem Latvijā, norādot uz dialoga nozīmību visos līmeņos.  
  • 3. novembrī notika Somijas partneru informatīvais seminārs par pārtikas zaļo publisko iepirkumu pārtikas un ēdināšanas pakalpojumu iegādei izglītības iestādēs, sākotnēji iepazīstinot Somijas partnerus ar Latvijas pārtikas iepirkumu sistēmu un Latvijas skolu ēdināšanas sistēmu sadarbības pamata veidošanai. Somijas partneri prezentēja virtuves pārvaldības programmatūra ilgtspējīgai ēdināšanas pakalpojumu pārvaldībai, kā arī izklāstīja soļus bioloģiskās pārtikas izmantošanas veicināšanai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumos.
  • 8. un 9. novembrī Latvijas Lauku foruma pārstāve piedalīsies sadarbības partnera EIT FOOD ikgadējā pasākumā 6. EIT Food Venture Summit 2023 Lisabonā, Portugālē, lai  satiktu inovatīvākos jaunuzņēmumus, kas rada revolūciju pārtikas sistēmā, un atklātu visprogresīvākās tendences, kas virza globālo sabiedrību. Vairāk: šeit.
  • Līdz š.g. 30. novembrim iedzīvotājus aicina piedalīties aptaujā, lai iegūtu sabiedrības skatījumu par jautājumiem, kas jārisina piekrastes tematiskajā plānojumā, kā arī par Kurzemes piekrastes būtiskākajām vērtībām. Aptauja šeit.
  • Līdz 7. novembrim pasaki, paldies, pašvaldībai, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni, par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Plašāka informācija par konkursu šeit.
  • Delnas pētnieks Olafs Grigus kopā ar jauniešiem no organizācijas Klubs "Māja" paneļdiskusijā par dezinformāciju un sabiedrības informētību runāja par informācijas avotu uzticamību un ar kādām ziņām ir prātīgi dalīties un kam pievērst uzmanību, gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Delna iesaka vispirms vērtēt, vai informācijas avotā ir fakti un/vai viedoklis, vai faktus iespējams pārbaudīt citos avotos. Būtiski ir izpētīt ne tikai partiju programmas, bet arī atsevišķu kandidātu pieredzi, intereses un reputāciju. Diskusiju var noklausīties šeit.

Iespējas un jaunumi
  • Līdz 10. novembrim iespēja pieteikt projektus Jaunās Eiropas Bauhaus balvām 2024. Plašāka informācija šeit (angļu val.).
  • Līdz 14. novembrim iespēja pieteikt Eiropas Savienības līdzfinansētā kultūras programmā “Culture Helps / Культура допомагає”, kas paredz atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus Eiropā un Ukrainas kultūras un radošo sektoru. Programma koncentrējās kultūru kā integrācijas pieeju. Vairāk informācijas šeit (angļu val.).
  • Līdz 15. novembrim atvērta pieteikšanās NVO grantiem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmā. Detalizēta informācija šeit
  • Līdz 15. decembrim jauniešiem ir iespēja pietiekties Sociālā biznesa akadēmijā. Plašāka informācija pieejama šeit.
  • Līdz 31. decembrim iespēja pieteikties Pilsoniskās Inovācijas fonda konkursam pretendentus, kam ir projekta ideja pilsoniskās izglītības jomā. Plašāka informācija šeit (angļu val.).
  • Līdz 2024. gada 4. janvārim ir iespēja pieteikties Igaunijas - Latvijas programmas 2021. - 2027. gadam  2. projektu konkursā. Informācija šeit.
  • Līdz 2024. gada 23. janvārim iespējams pieteikt Radošās Eiropas 2024. gada Sadarbības projektus. Vairāk informācijas šeit (angļu val.).
Latvijas Lauku foruma fokusā
Aktuālais projektā Cities2030

Cities2030 projektā lūkojam uzlabot pārtikas īsās piegādes ķēdes, talkā ņemot zaļo publisko iepirkumu kā instrumentu, lai nodrošinātu ilgtspējīgu pārtikas sistēmu reģionā un veselīgas maltītes izglītības iestādēs.

Tiešsaistē dalījāmies ar Latvijas pārtikas iepirkumu sistēmas līkločiem un ēdināšanas pakalpojumu izaicinājumiem skolās, kā arī iepazināmies Somijas skolu virtuves labo praksi un bioloģiskās pārtikas iekļaušanu publiskajā ēdināšanā.

Tēmas turpinājums, t.sk. par pārtikas izglītību Somijā, par atbildīgu ēdināšanas pakalpojumu attīstības programmu, jau nākamajā nedēļā, 10. novembrī, plkst.13.00 tiešsaistē.

Pieteikšanās uz 10. novembra tikšanos šeit
Gaidāmie notikumi
8. novembris plkst. 11.30
Tiešsaistes konference “Kādas prasmes vada veiksmīgu uzņēmēju laukos?”. Vairāk informācijas šeit.

9. novembris
eParaksta appmācības tiešsaistē. Plašāka informācija un pieteikšanās šeit.

9. novembris
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA sadarbībā ar Latvijas supervizoru apvienību un Rīgas Stradiņa universitāti rīko 8. supervīzijas konferenci “Supervīzijas jauda: atbalstam un izaugsmei”. Relīze šeit. Pieteikšanās šeit.

9. novembris plkst. 9.00 - 17.00
Tiešaistes konference par pilsoniskās sabiedrības globālajām perspektīvām -  jaunākajām tendencēm, izaicinājumiem un iespējām starptautiskās pilsoniskās sabiedrības sektorā, t.sk. spēju pielāgoties iekļaujošas sabiedrības veidošanai, mākslīgā intelekta un dezinformācijas izaicinājumiem. Reģistrēšanās šeit (angļu val.).

10. novembris
Somijas partneru informatīvais seminārs par pārtikas zaļo publisko iepirkumu pārtikas un ēdināšanas pakalpojumu iegādei izglītības iestādēs. Pieteikšanās šeit .

10. novembris
Lauku energokopienu tīkla resparatorija noslēguma konference Dublinā, Īrijā. Pasākumā tiks parādīti iedvesmojoši piemēri no energokopienām, kuras saņēmušas tehnisko palīdzību, tiks prezentēti tehniskie, normatīvie un ekonomiskie nosacījumi, būs iespēja tīkloties. Pasākumam būs iespēja pieslēgties tiešssaistē. Reģistrēšanās tiešaistei šeit.

11. novembris
Atskata un plānošanas pasākums “Atskatoties atpakaļ, sperot soli uz priekšu”, tiešsaistē. organizē Latvijas Pilsoniskā alianse. Pieteikšanās šeit.

13. un 14. novembris
Seminārs par dezinformāciju un medijpratību. Tajā tiks pētīti un apspriesti jaunākie rīki un pieejas dažādu kopienu atbalstam cīņā ar dezinformāciju un noturības veidošanā. Reģistrēties pasākumam šeit (angļu val.).

15. novembris
Viedā trešdiena tiešsaistē "Paldies no VID? Jā, tas ir iespējams!". Iveta Kaparkalēja, Biedrība "Aronas pīlādzis".

16. novembris
Brisele. kontaktbiržas pasākumu  “Towards the Green Future: The European Green Deal”. Vairāk informācijas pieejama šeit (angļu val.).

16. un 17. novembris
Starptautiskā zinātniski praktiskā konference "Ilgtspējīgas zemes izmantošanas veidošanās: problēmas un izredzes". Plašāka informācija šeit (angļu val.).

15. - 30. novembris
Kampaņa "Eiropas vietējās solidaritātes dienas". Tiek aicinātas pieteikties kopienas, NVO un pašvaldības Latvijā. Pieteikt savu pasākumu un izzināt vairāk par kampaņu iespējams šeit (angļu val.).

21. - 23. novembris
Eiropas augsnes misijas nedēļa ir ikgadējs pasākums, kura mērķis ir popularizēt misiju “A Soil Deal for Europe”, palielinot izpratni par augsnes veselības nozīmi un veicinot pasākumus, lai aizsargātu un atjaunotu mūsu augsni. Pasākuma programma pieejama šeit (angļu val.). Vairāk informācija par pasākumu un reģistrācija šeit (angļu val.).

22. novembris
Viedā trešdiena tiešsaistē "Aptauju veikšanas pamatprincipi un jaunākie Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti". Santa Lazdiņa, KANTAR.

22. novembris
Seminārs "Finansējuma iespējas EU Missions mērķu projektiem". Programma šeit. Pieslēgšanās saite šeit.

22. novembris
Tiešsaistes pasākumu par ES ilgtermiņa redzējumu lauku apvidiem, Lauku paktu un Lauku finansēšanas instrumentiem (angļu val.). Pieslēģšanās saite šeit.

23. novembris
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē Mežu sertifikācijas padomes 8. starptautiskajā konference "Izmaiņas un risinājumi vides politikā ilgtspējīgai, klimatneitrālai ekonomiikas attīstībai" .  Pieteikšanās un programma šeit.

23. - 24. novembris
Eiropas izvērtēšanas atbalsta centra veidotā labās prakses darbnīca "Kā radīt LEADER pievienoto vērtību" Luksemburgā. Vairāk informācijas par darba programmu un reģistrēšanos tuvākajā laikā.

30. novembris
Labās prakses vebinārs "Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana lauku apvidos". Pieteikšanās līdz 2.novembrim, aizpildot anketu šeit (angļu val.).

4. un 5. decembris
Brisele. Konference "FOOD 2030: Green and resilient food system". Konferences mērķis ir pulcēt pārtikas jomas dalībniekus, lai nākotnē veicinātu sistēmiska pieeju, izprastu problēmas un veicinātu saskaņotu politiku un iniciatīvas. Konference notiks klātienē ar iespēju sekot līdzi diskusijām arī tiešraidē. Vairāk informācijas šeit (angļu val.).

8. decembris
Kurzemes NVO forums Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā. Pieteikšanās līdz 1. decembrim, aizpildot anketu šeit.

14. decembris
Brisele. EU CAP Network Seminārs (workshop) par ieguldījumu ilgtspēju. Pieteikšanās līdz 9. novembrim, aizpildot anketu šeit (angļu val.).
Latvijas Pilsoniskās alianses veidotais ziņu izdevums "NESĒDI TUMSĀ" par NVO aktualitātēm
  • Latvijas Pilsoniskā alianse ir nosūtījusi vēstuli 14. Saeimas deputātiem, aicinot 2024. gada valsts budžetā paredzēt papildu finansējumu NVO fondam;
  • Memoranda padomes sekretariāts ir izsludinājis četras dažādas iespējas, kurām nevalstisko organizāciju pārstāvji var pieteikties, lai ar Memoranda padomes dotu mandātu pārstāvētu sektoru;
  • Iekšlietu ministrija piedāvāja atlikt pašvaldību referendumu ieviešanu par diviem gadiem – līdz 2026. gadam;
  • un citas ziņas.
LASĪT
Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes jaunumi un aktualitātes
  • Uzskaita vairākus šķietami latviskus pārtikas produktus, kas nemaz nav ražoti Latvijā;
  • 31.oktobrī notika pirmā IZM izveidotās darba grupas sēde par  nozaru Eksaminācijas centru izveides iespējām;
  • Milzīga problēma darba tirgū - nevar atrast normālu darbinieku, kaut arī bezdarbnieku ir tūkstošiem;
  • Pasludināti Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2023” laureāti;
  • un citas ziņas.
LASĪT
    Atbalsts  Ukrainai     
  • Nepieciešami medikamenti! Pretsaaukstēšanās, pretdrudža medikamenti, tādi, kuri domāti kakla ārstēšanai, temperatūras mazināšanai un pretsāpju līdzekļi, deguna un ausu pilieni. Ziedot medikamentus var klātienē, tos nogādājot Ezerē, Centra ielā 4 (2.stāvā), Saldū laikraksta "Saldus Zeme" redakcijā nododot žurnālistei Dainai Marcinkus vai Saldū Veidenbauma ielā 13A nododot Kristīnei Lieldaudzietei.
    Rekvizīti ziedojumiem:
    Biedrība Mūsu ligzda
    Konta nr: LV50HABA0551034077448
    Mērķis - Medikamenti Ukrainas karavīriem.
  • Palīdzība Ukrainai. Plašāk šeit.
  • Visa aktuālā informācija par palīdzības sniegšanu Ukrainas valsts piederīgajiem pieejama https://www.ukraine-latvia.com/lv

Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!
    4. mai. 2025
  • Kopienas Darba svētki - ZAĻĀ TALKA!
    29. apr. 2025
  • Bloga ieraksta paraugs
    29. apr. 2025
  • Sveicam jūs visus svētkos!
    19. apr. 2025
  • NVO nama aktualitātes
    10. apr. 2025
  • Latvijas Lauku foruma aktualitātes
    8. apr. 2025
  • NVO nama aktualitātes
    4. apr. 2025